Jak to u nás funguje

 

Cena zápůjčky elektrokola sestává z Rezervačního poplatku a Denního pronájmu. 
 

Rezervační poplatek je vždy 350Kč včetně DPH.
Rezervační poplatek je nevratný*  a slouží k potvrzení závaznosti rezervace. Bez jeho uhrazení nelze garantovat dostupnost konkrétního elektrokola ani termín jeho dostupnosti. 
Poplatek se hradí online platební kartou nebo online převodem na účet (prostřednictvím 10 bank: Česká spořitelna - Servis 24, Komerční Banka - Mojebanka, mBanka, Fio Banka, Moneta Money bank, Raiffeisenbank, ERA - Poštovní spořitelna, UniCredit Bank, Sberbank, ČSOB) v rámci internetové rezervace elektrokola, nebo lze též v hotovosti při osobní rezervaci v Půjčovně ekolo.cz v Praze 4 (v pracovní dny 10:00 - 18:00).     
* v případě zrušení rezervace méně než 48 hodin před datem zahájení výpůjčky. 


Denní pronájem se liší dle typu elektrokola. U základních modelů (městská a skládací a cestovní elektrokola) činí sazba 299 Kč / den. U modelů vyšší třídy, typicky modely elektrokol ročník 2019/2000 - trekingové, krosové a terénní modely činí sazba 399 Kč /den. U nejvyšší třídy - typicky eMTB pevné i celo-odpružené je sazba 599 Kč / den.  Konkrétní cenu pronájmu naleznete vždy u zvoleného modelu elektrokola.  
 

Vratná záloha za jedno zapůjčené elektrokolo je vždy 10.000 Kč (400€).
V případě ceny elektrokola nad 60.000 Kč je zvýšená na 20.000 Kč (800€)
Zálohu lze složit bezhotovostně formou před-autorizace na vaší platební kartě (VISA, Mastercard) nebo v hotovosti.
Při vrácení elektrokola je navrácena záloha po odečtení denního půjčovného (+ případné náklady na opravu při poškození elektrokola).
Upozorňujeme, že karetní před-autorizace vyprší automaticky po 2-7 dnech od vyúčtování a společnost ekolo.cz není schopna tento proces s bankou nijak uspíšit.


Pro výpůjčku je třeba doložit 2 osobní doklady s fotografií, z nichž jeden musí být platný občanský průkaz vydaný v České republice, nebo platný cestovní pas
V případě výpůjčky pro právnickou osobu / instituci je třeba doložit tyto dokumenty od osoby, která vypůjčená elektrokola přebírá a zároveň doložit vztah - Plnou moc k zastupování, nebo zaměstnanecký průkaz. 


Maximální délka výpůjčky elektrokola je 14 po sobě jdoucích dnů.  


Zdarma se zápůjčkou elektrokola: nabíječka, ochranná brašna na nabíječku, značkový zámek na kolo, ochranná přilba, opravný sprej (v případě využití cena 250 Kč).  Dětská sedačka na nosič (pokud lze instalovat): 150 Kč /den.

Příplatek za navrácení výrazně znečištěného elektrokola (bláto, špína) je 500 Kč.   


Zápůjčka zcela zdarma!  
Pokud se do 1 měsíce po ukončení zápůjčky rozhodnete v ekolo.cz (nebo na www.ekolo.cz) zakoupit libovolné elektrokolo, vrátíme Vám půjčovné až do výše 3.000 Kč vč. DPH. Stačí jen při koupi předložit vaší výpůjční smlouvu. 
 

Upozorňujeme Vás, že elektrokola ani příslušenství v Půjčovně ekolo.cz nejsou komerčně pojištěna a výpůjčné tedy neobsahuje složku pojistného. Pro případ nevratného poškození elektrokola v průběhu zápůjčky nabízí některé české pojišťovny, např: ČPP, ČSOB, Kooperativa, Allianz a Direct ochranu půjčené věci v rámci Pojištění odpovědnosti, nebo jako speciální produkt připojištění. 
 

K výpůjčce jakéhokoli elektrokola dostáváte Asistenční službu pro elektrokola - CykloMobilita24 - zdarma k výpůjčkám nad 6 dnů, jinak pouze 35 Kč / den. Pomůže vám vyřešit jakýkoli defekt na vaší cestě, včetně problému s vybitou baterií a v případě většího defektu si můžete zdarma vypůjčit náhradní elektrokolo.