Výpůjční podmínky

 

Cena pronájmu zahrnuje vždy Rezervační poplatek a Denní částku pronájmu. 

Rezervační poplatek ve výši 399 Kč včetně DPH se hradí při online objednávce na stránkách pujcovna.ekolo.cz, nebo v hotovosti při osobní rezervaci v ekolo.cz. Pokud nebude Rezervace zrušena telefonicky, emailem nebo osobně do 48 hodin před plánovaným zahájením výpůjčky je tento poplatek je nevratný.

Denní pronájem je typicky ve výši 399 Kč za jedno elektrokolo na den. Konkrétní sazbu naleznete vždy pod konkrétním modelem kola. Sazba se může lišit, například u elektrokol starčích - kategorie C je snížena na 300 Kč / den, u zcela nových elektrokol terénních a trekingových - kategorie A je zvýšena na 500 Kč/den).

Vratná záloha za jedno zapůjčené elektrokolo je 10.000 Kč (400€).  U modelů kategorie A je to 20.000 Kč (800€).
Zálohu je nutné složit v hotovosti nebo formou před-autorizace na platební kartě (VISA, MC/EC), ve výjimečných případech v hotovosti při zápůjčce.  
Při vrácení elektrokola je navrácena záloha po odečtení denního půjčovného (+ případné poškození elektrokola).
Upozorňujeme, že před-autorizace na platební kartě vyprší typicky po 2-8 dnech od vyúčtování a společnost ekolo.cz není schopna tento proces s bankou uspíšit.

Pro výpůjčku je třeba doložit: 2 osobní doklady s fotografií, z nichž jeden musí být platný občanský průkaz občana ČR nebo platný cestovní pas cizince. 

V případě výpůjčky pro právnickou osobu / instituci je třeba doložit tyto dokumenty od osoby, která výpůjčená elektrokola přebírá a zároveň doložit vztah - plná moc k zastupování nebo zaměstnanecký průkaz. 

Maximální délka výpůjčky elektrokola je 14 po sobě jdoucích dnů.  

Zdarma se zápůjčkou elektrokola: nabíječka, ochranná brašna na nabíječku, značkový zámek na kolo, ochranná přilba, opravný sprej (v případě využití 250 Kč).  Dětská sedačka na nosič (pokud lze): 100 Kč /den.

Příplatek za navrácení výrazně znečištěného elektrokola (bláto, špína) je 150 Kč.   

Upozorňujeme Vás, že elektrokola ani příslušenství v půjčovně nejsou komerčně pojištěna a výpůjčné tedy neobsahuje žádné pojistné. V případě Pro případ nevratného poškození elektrokola v průběhu zápůjčky nabízí některé české pojišťovny, např: ČPP, ČSOB, Kooperativa, Allianz a Direct ochranu půjčené věci v rámci Pojištění odpovědnosti, nebo jako speciální produkt připojištění. 


Zápůjčka zdarma!  
Pokud se do 1 měsíce po ukončení zápůjčky rozhodnete v ekolo.cz zakoupit libovolné elektrokolo, vrátíme Vám půjčovné až do výše 3.000 Kč vč. DPH.