Často kladené dotazy


Nikdy jsem ještě nejel/a na elektrokole. Zvládnu to?

Pokud umíte jezdit na klasickém jízdním kole a nemáte vážný tělesný handicap, jízdu na elektrokole určitě zvládnete.
Před jízdou Vás detailně zaškolíme k ovládání elektrokola (je to jednoduché!). V naší půjčovně máme prostor, kde si jízdu na elektrokole osvojíte, jestě než vyrazíte do ulic. 


Plánuji dovolenou na kole, mohu si u Vás vypůjčit elektrokolo?  

Ano. U nás si můžete půjčit elektrokolo až na 14 dnů, tedy i na delší dovolenou. Takovou zápůjčku ale musíte rezervovat s dostatečným předstihem. Upozorňujeme, že baterie elektrokol jsou považovány za nebezpečný náklad a nelze je proto transportovat leteckou přepravou (a to ani formou zapsaného zavazadla). V případě zájmu Vám elektrokolo do vzdálenější destinace rádi zašleme v přepravním boxu (hradíte však náklady na zaslání tam i zpět).


Jak je to s pojištěním zapůjčeného elektrokola?  

Elektrokolo v půjčovně má hodnotu od 25 do 45 tisíc korun. Z toho důvodu vyžadujeme složení vratné zálohy a detailní identifikaci vypůjčitele, který je zodpovědný za zapůjčený předmět v plné výši.  Kola jsou na část výpůjční hodnoty pojištěna u proti krádeži a vandalismu u ERV Pojišťovny. 


Jak nejlépe elektrokolo zabezpečit?  

Ke každému zapůjčenému elektrokolu dostanete zdarma bezpečný zámek značky ABUS. Elektrokolo parkujte vždy tak, abyste na něj viděli a zamykejte jej pouze tam, kde to je bezpečné. V noci pak elektrokolo odkládejte vždy do uzamykatelných prostor. V případě jakéhokoli incidentu – odcizení, nebo vandalismu se škodou vyšší než 5000 Kč - vždy volejte Policii a trvejte na sepsání formálního protokolu. V případě odcizení Vám budeme muset bohužel účtovat cenu elektrokola a příslušenství uvedenou na zápůjční smlouvě. 


Jak a kdy elektrokolo nabíjet?  

Se zapůjčeným elektrokolem obdržíte také nabíječku, odpovídající modelu konkrétního elektrokola. Baterie zapůjčeného elektrokola bude při předání samozřejmě plně nabitá. 

Baterii elektrokola lze nabíjet jak s baterií zanechanou v elektrokole, tak s baterií vyjmutou z elektrokola.

- Dlouhé nabíjení probíhá přes noc - doporučujeme nabíjet každý den po jízdě, bez ohledu na to, zdali byla baterie zcela vybitá nebo ne. Nabíječka se po nabití na 100% sama deaktivuje.  Cena elektrické energie na 100% nabití baterie se pohybuje mezi 2-4 Kč dle její kapacity.  

- Krátkodobé nabíjení lze aplikovat kdekoli je na cestě zásuvka. Nabíjení po dobu 60 minut prodlouží dojezd typicky o 15-30 km (dle podmínek trasy). Baterie se krátkodobým nabíjením nepoškozuje. 


Oblíbil jsem si elektrokolo a chci si ho zakoupit. Dostanu slevu?  

ANO! Předpokládáme, že si jízdu na elektrokole oblíbíte natolik, že jej budete chtít vlastnit natrvalo. V takovém případě Vám v ekolo.cz odečteme z kupní ceny nového elektrokola cenu zaplacené zápůjčky a to až do výše 3.000 Kč.